Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Itálie

Počasí Itálie

Aktuální počasí Itálie, pro více informací a předpověď počasí v Itálii vyberte destinaci. Letenky Itálie.

Nejhledanější počasí v Itálii

Milán

20 °C
počasí v Miláně

Řím

20 °C
počasí v Římě

Benátky

17 °C
počasí v Benátkách

Verona

19 °C
počasí ve Veroně

Janov

19 °C
počasí v Janově

Pisa

15 °C
počasí v Pise

Bari

15 °C
počasí Bari

Rimini

20 °C
počasí Rimini

Livigno

13 °C
počasí v Livignu

Gela

20 °C
počasí Gela

Sardínie

18 °C
počasí Sardínie

Pompeje

23 °C
počasí v Pompejích

Broni

23 °C
počasí Broni

Bergamo

20 °C
počasí Bergamo

Florencie

16 °C
počasí ve Florencii

Trento

9 °C
počasí Trento

Vatikán

25 °C
počasí ve Vatikánu

Bolzano

19 °C
počasí v Bolzanu

Nejoblíbenější destinace v Itálii

Všechny destinace v Itálii

Webkamery online Itálie

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Itálii, které vám umožní sledovat online počasí v Itálii. Vyberte webkameru.

Positano Seaview / Positano Meerblick
Positano Seaview / Positano Meerblick
Rome, Roma
Rome, Roma
Milan Cathedral / Mailand Kathedrale
Milan Cathedral / Mailand Kathedrale
39 beach Rimini
39 beach Rimini
Milano - C. Buenos Aires
Milano - C. Buenos Aires
LAZISE - Porta Cansignorio Lazise - lago di Garda
LAZISE - Porta Cansignorio Lazise - lago di Garda
Bergamo Alta
Bergamo Alta
Webcam on the Clock Tower in Pisa
Webcam on the Clock Tower in Pisa
Dolomiten
Dolomiten
Alassio, ponente
Alassio, ponente
Roma - San Pietro
Roma - San Pietro
Hotel American Dinesen-Venice
Hotel American Dinesen-Venice
Bologna
Bologna
Milan - Castello Sforzesco
Milan - Castello Sforzesco
Alghero
Alghero
Positano Village / Positano Ort
Positano Village / Positano Ort
Livigno Center
Livigno Center
Ventimiglia
Ventimiglia

Počasí v Itálii

Itálie se nachází na apeninském poloostrově a je omývána Jaderským a Středozemním mořem. Na severu země se nachází pohoří Alpy a Dolomity. Je zde také několik velkých jezer, jedním z největších je Lago di Garda. Podnebí v Itálii je také ovlivněno Alpami, které tvoří přirozenou bariéru proti studeným větrům ze severu, Středozemním mořem, které omývá většinu Itálie, vodními masami Atlantského oceánu a blízkosti afrického kontinentu.  Klimatické podmínky jsou v Itálii mírné a jsou rozdílné podle regionů, vzdálenosti hor a moře a nadmořské výšce.

severní oblasti Itálie panuje kontinentální klima a počasí zde značně ovlivňují Alpy.  Zimy jsou tuhé s častým výskytem dešťových a sněhových srážek. Počasí v létě bývá mírné. Teploty v Itálii klesají s klesající nadmořskou výškou. V části Itálie zvané severoitalská rovina a Pádská nížina se vyskytuje kontinentální klima se studenými zimami, které často doprovází sněžení nebo mlhy a teplými léty. V jarních a letních měsících zde spadne nejvíce dešťových srážek. Díky ochraně hor má velmi mírnou zimu např. Ligurské pobřeží - Italská Riviéra, teploty v lednu zde dosahují průměrně 6 - 8 °C. Nejnižší teplota je pak v Bolzanu 11,7 °C.

Tyrhénské pobřeží je v zimních měsících průměrně o 1 - 2 °C teplejší než Jaderské. V oblastech u Jaderského moře jsou zimy chladnější a to díky severovýchodnímu větru bora, který přináší studenější teploty. V letním období je zde počasí příjemné a teplé. Pro oblasti při západním pobřeží jsou typické mírné zimy a teplá léta s dostatkem srážek. Například v Římě dosahují v zimě teploty k 5 °C, v létě jsou mezi 25 - 30 °C. V jižní Itálii panuje podnebí středomořské s typickými horkými a suchými léty a mírnými a deštivými zimami. V letních měsících fouká ze severu země z Afriky nepříjemný horký vítr sirocco, který ovlivňuje celou jižní Itálii. Na Sicílii a Sardinii je podnebí obdobné jako v jižních částech Itálie.

Průměrné teploty v Itálii

V Římě se průměrná denní teplota vzduchu pohybuje v letních měsících na 22 - 30 °C, v zimě mezi 6 - 13 °C. V Neapoli je v létě 19 - 28 °C, v zimě jsou zde teploty od 4 - 12 °C. Na Sardinii jsou v létě teploty mezi 22 - 31 °C, v zimních měsících pak 8 - 14 °C. Nejlepší léta jsou na Sicílii, v létě tady teploty dosahují až 45 °C. V Itálii je nejteplejším měsícem červenec, nejchladněji je v lednu. Největší zima a nejnižšími průměrnými teploty panuje v Alpách a v oblasti Pádské nížiny. Teploty zde dosahují  -15 °C až -17 °C. Středomořské podnebí které zde vládne způsobuje, že průměrné roční teplotní výkyvy se zde pohybují jen mezi 15 -18 °C. Jenom v Pádské nížině jsou průměrné roční výkyvy vyšší, kolem 20 °C.

Déšť v Itálii

Itálie je na výskyt dešťových srážek bohatá. Jejich rozptýlení je však značně nerovnoměrné. To je dáno ročními obdobími i vlivem reliéfu. V Itálii naprší průměrně 500 - 1000 mm dešťových srážek ročně. Nejvíce dešťových srážek spadne v horských oblastech, zvláště pak v oblasti kolem Tyrhénského pobřeží a to více než 1000 mm ročně. Ve vyšších horských oblastech je průměrný roční úhrn dešťových srážek až 2000 mm. V Karnských Alpách je to pak až přes 3000 mm dešťových srážek ročně. Oblastí s nejmenším výskytem dešťových srážek je jižní část země Sicílie. Obecně se dá říci, že výskyt srážek se v Italských Alpách zvětšuje do výšky 1500 - 2000 m, výše se pak zmenšuje. Nejvíce dešťových srážek bylo v Itálii zjištěno v Ligurských Apeninách a to až 3404 mm.

Slunce v Itálii

V Itálii se počet hodin slunečního svitu pohybuje kolem 8 - 11 hodin denně. V měsíci lednu je to pak nejméně, v průměru 2 - 5 hodin slunečního svitu denně.

Sníh v Itálii

Výskyt sněhových srážek je v Itálii  v nižších polohách na poloostrově pouze na severu. Ve Florencii je výskyt sněhových srážek průměrně 3 dny za rok. Naopak v Alpách, Apeninách a horách na Sardinii se sníh vyskytuje po značné období celého roku.

Podívejte se na aktuální počasí Itálie pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Itálii. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Itálii zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.