Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Chorvatsko

Počasí Chorvatsko

Aktuální počasí Chorvatsko, pro více informací a předpověď počasí v Chorvatsku vyberte destinaci. Letenky Chorvatsko.

Nejhledanější počasí v Chorvatsku

Split

18 °C
počasí ve Splitu

Marina

20 °C
počasí Marina

Pag

14 °C
počasí Pag

Poreč

16 °C
počasí v Poreči

Zadar

13 °C
počasí v Zadaru

Šibenik

15 °C
počasí v Šibeniku

Cres

19 °C
počasí na Cresu

Biograd

12 °C
počasí v Biogradu

Dubrovnik

15 °C
počasí v Dubrovniku

Pula

12 °C
počasí v Pule

Korčula

16 °C
počasí na Korčule

Rijeka

17 °C
počasí Rijeka

Rovinj

16 °C
počasí Rovinj

Baskc

12 °C
počasí Baskc

Záhřeb

12 °C
počasí v Záhřebu

Labin

16 °C
počasí Labin

Karlovac

16 °C
počasí v Karlovaci

Nejoblíbenější destinace v Chorvatsku

Všechny destinace v Chorvatsku

Webkamery online Chorvatsko

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Chorvatsku, které vám umožní sledovat online počasí v Chorvatsku. Vyberte webkameru.

Insel Rab / Lopar
Insel Rab / Lopar
Split
Split
Zagreb Gric
Zagreb Gric
Marina Punat
Marina Punat
Poreč,  Hotel Delfin
Poreč, Hotel Delfin
Centro di ricerche storiche Rovigno
Centro di ricerche storiche Rovigno
Baska_plaza
Baska_plaza
Split
Split
Dubrovnik - Port Gruz
Dubrovnik - Port Gruz
Medulin HD Harbour.
Medulin HD Harbour.
Rijeka, gradska ura i toranj na korzu
Rijeka, gradska ura i toranj na korzu
Baska_palada
Baska_palada
Osijek, Trg Ante Starčevi~a
Osijek, Trg Ante Starčevi~a
Mali Lošinj
Mali Lošinj
Croatia Cres
Croatia Cres
Rijeka, Korzo
Rijeka, Korzo
Le Méridien Lav, Split
Le Méridien Lav, Split
Zagreb - Mlinovi
Zagreb - Mlinovi

Počasí Chorvatsko

Obecně se dá říci, že v Chorvatsku je podnebí mírné a je ovlivněno Středozemním mořem, teplými mořskými proudy a od východu je chráněno horskými hřebeny. Zimy jsou zde krátké a mírné, léta jsou dlouhá a teplá. Podzim v Chorvatsku bývá teplejší než jarní měsíce. V Chorvatsku se setkáte se dvěma klimatickými pásmy. Vnitrozemské klima na severu země je mírné kontinentální s dobře definovatelnými 4 ročními obdobími. Letní měsíce jsou teplé s dostatečným množstvím srážek, podzim je zpravidla chladný a srážek padá více, zima je také chladná navíc s častým výskytem sněhových srážek a s průměrnou teplotou vzduchu kolem 3 °C.  Typické kontinentální klima najdete v okolí hlavního města Zagreb. Ve výše položených oblastech se setkáte s horským podnebím. Podél pobřeží Jadranského moře jsou klimatické podmínky převážně středomořské s velmi hezkým počasím a mnoha slunečnými dny.

Teplota v Chorvatsku

Nejtepleji je v Chorvatsku v měsíci červenci. Nejchladnějším měsícem je leden, kdy průměrné teploty neklesnou pod 5 °C.

V letních měsících je průměrná teplota vzduchu v červnu 27 °C, teplota vody dosahuje 21 °C, v červenci  31 °C, teplota vody dosahuje 25 °C, v srpnu 30 °C, teplota vody dosahuje 25 °C, v září 26 °C s teplotou vody 21 °C. V zimě se teploty pohybují kolem 7 °C. Teplota moře v zimních měsících neklesá pod 12 °C.  Sníh se v Chorvatsku objevuje jen ojediněle, průměrně jedenkrát za 10 let.

Déšť v Chorvatsku

Roční dešťové srážky se pohybují průměrně mezi 600 - 3850 mm. Obecně platí, že sever země a západ země je deštivější, kdežto na jihu země pršívá nepravidelně. Místem s největším dopadem deště jsou Alpy, zejména  pak pohoří Gorski Kotar a Velebit, které se nachází blízko Dubrovníku. Nejméně srážek spadne na východě země, ta totiž již není tolik ovlivněna mořem.  Na ostrovech je výskyt srážek také minimální, tady dosahují průměrně 500 - 1000 mm za rok. V pobřežních oblastech je dopad dešťových srážek mezi 1000 - 1700 mm za rok.

V letním období je výskyt dešťů minimální. Nejméně srážek se vyskytuje v červenci v celé přímořské oblasti. Na ostrově Lastovo v červenci spadne pouze 20 mm dešťových srážek, na Hvaru a Visu  22 mm, ve Splitu 26 mm, v Dubrovníku 27 mm. Někdy se mohou letní sucha protáhnout až do září.

S blížícím se koncem podzimu a počátkem zimy je pak výskyt dešťů největší. Více srážek je také na jaře, hlavně v březnu a dubnu.

Sníh v Chorvatsku

Výskyt sněhu je v Chorvatsku více méně neobvyklý. Po celou dobu kdy v Chorvatsku panuje zima se objeví tak na 1 - 3 dny, takže většinou jak rychle napadne, tak rychle zmizí.

Slunce v Chorvatsku

Průměrná délka slunečního svitu v severní oblasti Chorvatska je 7,8 - 12 hodin. Ve středním přímoří je délka slunečního svitu průměrně 10,7 - 12,3 hodin a na jihu je to 10,7 - 12 hodin. Ve Splitu svítí slunce průměrně 7,4 hodin denně, což je více než 2700 hodin za rok.

Vítr v Chorvatsku

V Chorvatsku se vyskytuje suchý, častokrát velmi chladný vítr Bóra, který fouká na moře z holých svahů dalmatských a albánských pobřežních hor. Pro vodní sportování je tento vítr značně nebezpečný.

Zagreb

V Zagrebu je největší zima v měsíci lednu. Průměrné denní teploty tady dosahují  minimálně -4 °C a maxima jsou pak na úrovni 3 °C. Všechny 3 zimní měsíce jsou typické průměrnou minimální teplotou v mísových hodnotách. Nejtepleji je v Zagrebu v červenci a srpnu. V těchto měsících jsou zde průměrné maximální teploty větší než 26 °C. V měsíci květnu, červnu, červenci, srpnu a září dosahují průměrné maximální přes 20 °C. Největší úhrn dešťových srážek padá v červnu, průměrně 100 mm. Přes 80 mm dešťových srážek spadne také červenci, srpnu, září a listopadu. Měsíce s nejmenším úhrnem dešťových srážek jsou leden a únor. Nejméně deštivých dnů je v měsíci září, kdy je průměrný počet dnů, které doprovází déšť 9. Průměrný maximální počet deštivých dnů  13 je v květnu a v červnu.

Rozdílné podnebí v Chorvatsku

Mezi severním a jižním chorvatským pobřežím panují teplotní rozdílnosti, které však nejsou příliš výrazné, ale přesto se dají pozorovat. V severní části Chorvatska na Istrii se v srpnu průměrné teploty pohybují okolo 22,5 °C, v oblasti Hvar pak můžete naměřit 24 °C. I teplota vody v moři je rozdílná. S příchodem léta se Jadranské moře ohřívá na 20 °C i více, v srpnu se šplhá k velmi příjemným 23 - 26 °C. V zimě teplota moře většinou neklesá pod 10 °C. V jižní oblasti Dalmácii neklesá teplota moře ani v zimě pod 12 °C.  Co se ostrovů týče, ty mají díky své poloze v letních měsících teploty poměrně nižší než oblasti při pobřeží. Díky tomu jsou ostrovy velmi vyhledávaná a to zejména proto, že vedra tady nejsou nikdy tak úmorná jako na pevnině.

Podívejte se na aktuální počasí Chorvatsko pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Chorvatsku. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Chorvatsku zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.