Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Itálie > Řím

Počasí Řím v Itálii

Aktuální počasí Řím a předpověď počasí v Římě na další dny. Dlouhodobou předpověď počasí Řím a vývoj počasí v minulých dnech naleznete níže na této stránce. Letenky Řím.

Pokračujte na: webkamery Řím, počasí v Itálii

Aktuální počasí Řím

20 °C
počasí
Partly cloudy
místní čas: 12:49 23.04.2024
časový posun: +0 hod.
vítr:6 m/s, východní
tlak:1017 hPa
viditelnost:0 km
vlhkost:85 %
oblačnost:14 %
srážky:0.0 mm

Hledat nejvýhodnější dovolenou v Římě

Předpověď počasí Řím

datumdennoc

Počasí v Římě posledních 7 dní

datumdennoc

Webkamery online Řím

Podívejte se na aktuální počasí v Římě a okolí prostřednictvím webkamer. Vyberte webkameru.

Roma - San Pietro
Roma - San Pietro
Via Veneto from The Westin Excelsior, Rome
Via Veneto from The Westin Excelsior, Rome
Roma - Via Veneto
Roma - Via Veneto
Rome - Barberini Square
Rome - Barberini Square
Piazza Navona
Piazza Navona
The Vittoriano
The Vittoriano

Aktuální počasí v dalších městech v Itálii

Milán

20 °C
počasí v Miláně

Benátky

17 °C
počasí v Benátkách

Verona

19 °C
počasí ve Veroně

Janov

19 °C
počasí v Janově

Pisa

15 °C
počasí v Pise

Bari

15 °C
počasí Bari

Rimini

20 °C
počasí Rimini

Livigno

13 °C
počasí v Livignu

Aktuální počasí v dalších městech v Itálii.

Počasí Řím

Hlavní město Itálie Řím se nachází v subtropickém pásu s typickým středomořským podnebím a průměrné denní teploty v letních měsících se zde pohybují mezi 22 - 30 °C. Léta jsou tedy v Římě velmi horká a suchá s teplotami přesahujícími 30 °C, maxima pak mohou vystoupat až na 46 °C. Zima je velmi mírná s častými srážkami. V důsledku vlhkosti vzduchu jsou léta opravdu velmi horká a v zimě je díky vlhkosti ještě větší zima, než například u nás v České republice. Pro trávení dovolené v Římě jsou měsíce duben, květen, září a říjen, kdy teploty ještě nedosahují horkých letních měsíců. Dešťové srážky se v Římě vyskytují prakticky v kteroukoliv roční dobu. Průměrný roční úhrn dešťových srážek dosahuje 665 mm. V Římě je také často větrno a převažují větry západní.

Počasí v průběhu roku

V lednu se vyskytuje poměrně hodně deštivých dnů (9,1 dne), výskyt dešťových srážek je střední (80,7 mm), bývá poměrně chladno i v průběhu dne (12,9 °C), v noci teploty dosahují 3,7 °C.

V únoru bývá deštivých dnů průměrně 8,3, množství spadených dešťových srážek se střední 74,9 mm. Poměrně chladno bývá i v průběhu dne 13,7 °C, v noci jsou teploty 4,4 °C.

V březnu pršívá průměrně 7,9 dne, dešťové srážky jsou poměrně nízké 65 mm. Denní teploty dosahují průměrně 15,3 °C, noční teploty se pohybují kolem 5,8 °C.

Počet dnů s výskytem dešťových srážek v dubnu je 7 s množstvím srážek 54,7 mm. Denní teploty jsou během dne již příjemné a dosahují průměrně 18 °C, v noci se teploty pohybují kolem 8,3 °C.

V květnu bývá 4,4 deštivých dnů, dešťových srážek padá průměrně 31,8 mm. Teploty během dne dosahují 22 °C, v noci pak 11,9 °C.

V červnu je počasí suché, prší poměrně málo, průměrně 16,3 mm. Denní teploty se pohybují průměrně na 25,6 °C, teploty v noci již nejsou tak chladné a dosahují 15,6 °C.

Počasí v červenci je suché, průměrně naprší 14,7 mm. Přes den bývá již velmi teplo, teploty dosahují průměrně 28,6 °C. Příjemné teploty panují i v noci 18,2 °C.

Počasí v srpnu je ještě stále suché, množství dešťových srážek je průměrně 33,3 mm. Během dne teploty dosahují průměrně 28,7 °C. I v noci jsou teploty ještě příjemné 18,4 °C.

S příchodem září se již objevuje více deštivých dnů 4,5. Průměrné množství dešťových srážek je stále poměrně nízké 68,2 mm. Během dne jsou teploty ještě příjemné 26 °C, v noci teploty již o něco klesají na 15,8 °C.

V říjnu je průměrný počet deštivých dnů 7, srážek padá přibližně 93,4 mm. Denní teploty jsou ještě příjemné a dosahují 22 °C. Noční teploty klesají na 12 °C.

V listopadu již prší více, průměrně 9,9 dne. Množství srážek je také vyšší, průměrně 110,5 mm. Denní teploty jsou stále příjemné 17,2 °C. V noci již bývá poměrně chladno s teplotami kolem 8,1 °C.

Prosinec bývá poměrně chladný i v průběhu dne s teplotami 13,9 °C, noční teploty se pohybují kolem 5 °C. Počet deštivých dnů je průměrně 9 s množstvím dešťových srážek 89,6 mm.

Mapa Řím, Itálie

Dovolená Řím

Prohlédněte si fotografie cestovatelů z celého světa, kteří navštívili Itálie a strávili dovolenou v Římě. Výběr těch nejzajímavějších fotografií Vám přínáší server Panoramio.

Podívejte se na aktuální počasí Řím. Zjistěte si předpověď počasí v Římě. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Římě zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v Itálii.

Rome, Italy

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.