Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Řecko

Počasí Řecko

Aktuální počasí Řecko, pro více informací a předpověď počasí v Řecku vyberte destinaci. Letenky Řecko.

Nejhledanější počasí v Řecku

Kos

17 °C
počasí na ostrově Kos

Kréta

17 °C
počasí na Krétě

Rhodos

20 °C
počasí na Rhodosu

Korfu

17 °C
počasí na Korfu

Zakynthos

19 °C
počasí na Zakynthosu

Athény

18 °C
počasí v Athénách

Andros

24 °C
počasí na Androsu

Akharnaí

18 °C
počasí Akharnaí

Symi

20 °C
počasí na ostrově Symi

Chios

19 °C
počasí na Chiosu

Amorgos

20 °C
počasí na Amorgosu

Agrínion

15 °C
počasí v Agrínion

Nejoblíbenější destinace v Řecku

Všechny destinace v Řecku

Webkamery online Řecko

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Řecku, které vám umožní sledovat online počasí v Řecku. Vyberte webkameru.

Acropolis from the Hotel Grande Bretagne, Athens, Greece
Acropolis from the Hotel Grande Bretagne, Athens, Greece
Acropolis of Athens Live
Acropolis of Athens Live
Athens
Athens
Tsilivi Beach  | Tsilivi | Zakynthos Island Greece
Tsilivi Beach | Tsilivi | Zakynthos Island Greece
Athens Metropolitan Area 2
Athens Metropolitan Area 2
Kassiopi Live Web Camera
Kassiopi Live Web Camera
Kos Harbor
Kos Harbor
The first webcam from Zakynthos Zante - Greece
The first webcam from Zakynthos Zante - Greece
Zakynthos Port  | Zante Town | Zakynthos Island Greece
Zakynthos Port | Zante Town | Zakynthos Island Greece
Gavrio, Andros, Greece
Gavrio, Andros, Greece
Corfu
Corfu
2.webcam from Zakynthos mit Blick auf die Berge und Olivenhaine von Marathia
2.webcam from Zakynthos mit Blick auf die Berge und Olivenhaine von Marathia
Agios Dionysios | Zante Town | Zakynthos Island Greece
Agios Dionysios | Zante Town | Zakynthos Island Greece
Athen-Universität
Athen-Universität
Athen-Kifissia.
Athen-Kifissia.
Athens from Politia, Greece
Athens from Politia, Greece
kefalos kos greece at restaurant syrtaki
kefalos kos greece at restaurant syrtaki
Kefalos, Kos - Beach Panorama
Kefalos, Kos - Beach Panorama

Počasí v Řecku

Řecko je vzhledem ke svému velmi různorodému terénu značně nesourodé v klimatických podmínkách. Klima v Řecku převládá středomořské a je charakteristické mírnými deštivými zimami a dlouhými suchými horkými léty. Postupem na sever země se středomořské klima setkává se středozemským a zimy jsou zde tužší, srážky početnější a léta v horských oblastech mírnější. Turisticky nejzajímavější je Řecko od začátku Velikonoc a na více místech trvá až do konce měsíce října. V jarních měsících jsou turisticky nejzajímavější Jónské ostrovy, Kyklády, Rhódos a Kréta. Teplota vzduchu se v jarních měsících pohybuje kolem 25 °C s občasnými dešťovými přeháňkami.

Moře v těchto oblastech není ještě příliš vyhřáté, dny jsou velmi dlouhé, počasí je již stabilní s příjemnými teplotami. V červenci a v srpnu začínají být velká, ale ještě snesitelná horka díky nízké vlhkosti a proudění vzduchu. Teploty se pohybují okolo 30 °C, občas vyskočí i na 40 °C. Výjimku tvoří okolí města Preveza a Jónské ostrovy, kde panuje vysoká vlhkost vzduchu dlouhodobě po celý rok.

V severní oblasti země a ve vnitrozemí bývá chladněji a také se zde častěji vyskytují dešťové srážky. Po zbytek roku, na podzim a v zimních měsících je v Řecku chladno s deštěm. V posledních letech jsou zde teplotní výkyvy tak velké, že oproti 40-ti stupňovým letním teplotám je v zimě na Krétě mráz s 20-ti centimetrovou sněhovou pokrývkou.

Déšť v Řecku

Nejvíce srážek spadne v období od listopadu do března a je to až 80%. V dubnu, květnu a září je déšť ojedinělý. V horských oblastech padají srážky sněhové a sníh se na některých výše položených místech drží až do května.

Vítr v Řecku

Počasí je v Řecku hodně ovlivněno právě větrem. Větry zde mají své názvy. Etesios (meltemi) je suchý vítr vanoucí od severozápadu. Jeho intenzita narůstá po poledni a s večerem postupně slábne. V zimních měsících fouká vlhký notos, teplý jižní vítr, vlhký voreas, chladný, prudký a bouřlivý severní vít bora. Scirocco je jižní vítr a vane na jižních ostrovech, např. na Kykladách nebo Krétě. V ostatních oblastech Řecka fouká na jaře a v zimě a v tomto období se stává velmi nepříjemným.

V Řecku se nachází spousta ostrovů, z nichž každý je odlišný. Obecně se dá říci, že čím jižněji se vydáte, tím jsou ostrovy sušší a vyprahlejší. Čím severněji se budete nacházet, tím více najdete ostrovů s přibývající vláhou a zeleně. Zcela odlišnou oblastí je Kréta a Rhodos, kde naleznete směsici zelených oblastí a míst, které připomínají poušť.

Chalkidiki

Na Chalkidiki vládne typické středozemní počasí, avšak v důsledku severnější polohy jsou teploty v průměru o něco nižší a naopak rozdíly mezi teplotami nejnižšími a nejvyššími jsou značné. V letních měsících tak mohou teploty dosahovat přes 30 °C. V zimních měsících se průměrná teplota pohybuje kolem 1 °C. Velké rozdíly jsou i mezi dnem, večerem a ránem. V červnu, kdy denní teploty vystupují nad 30 °C, se můžete setkat s večerními teplotami jenom kolem 20 °C.

V letních měsících nejsou příliš časté deště a slunečných dnů si zde můžete vychutnat až 300 ročně. Na jaro jsou zde večerní teploty chladnější a moře studenější.

Kréta

Počasí je tady typické středozemní. V létě se zde srážky téměř nevyskytují. V jižní oblasti u pobřeží Lybijského moře bývají hodně horká léta, mírné zimy se sněhovou pokrývkou v horách, déšť v nížinách. Slunečných dnů je zde však po celý rok dostatek. Počasí je zde ale velmi proměnlivé, vzhledem k hornatosti oblasti. Obecně se dá říci, že v létě je počasí slunečné, beze srážek, teplota vody i vzduchu je příjemná pro trávení dovolené.

Kréta se z hlediska klimatických podmínek dělí do několika oblastí. Ve východní oblasti je velmi sucho s minimem srážek, některé oblasti zde připomínají spíše poušť. Západní oblast je chladnější s vlhčím podnebím a vyšším výskytem dešťových srážek. V jižní oblasti je počasí teplé a suché ovlivněné zejména krétskými horami. Severozápadní oblast je pak o něco chladnější než jižní pobřeží s příjemnými teplotami vody i vzduchu již od června. Počasí v severovýchodní oblasti je suché a teplé.

Průměrná teplota vzduchu se v červnu pohybuje na 22 °C, v červenci a srpnu 25 °C, v září 22 °C. Průměrná teploty moře je v červnu 22 °C, v červenci a srpnu 25 °C, v září a říjnu 24 °C.

Zakynthos

Vzhledem k podnebí a klimatickým podmínkám je Zakynthos jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku. Léta jsou velmi teplá a dlouhá s teplotami kolem 25 °C v období od května do října. V letních měsících se teploty pohybují kolem 30 °C. Teplota vody se v létě pohybuje na příjemných 24 °C. Dešťové srážky jsou zde ojedinělé, i když se vyskytují i v létě, nejsou však nijak vysoké, průměrně 5 mm. Více dešťových srážek pak přichází s koncem měsíce září. Z celého Řecka prší nejvíce zde. V zimním období se teplota vzduchu pohybuje nad 10 °C, více prší a je vlhko.

Korfu

Klimatické podmínky jsou zde typicky středozemní. Zimy jsou mírné s občasnými mrazy ve výše se nacházejících oblastech. V horských oblastech se můžete setkat i se sněhem. V letních měsících je teplo, srážky jsou minimální a slunečních dnů je dostatek. Výjimkou však nejsou ani teploty 40 °C. Na jaře se teploty pohybují kolem 15 - 20 °C.  Nejtepleji je zde v červenci a v srpnu. Obecně na Korfu panuje velmi nevyzpytatelné ostrovní počasí.

Rhodos

Jedná se o nejslunečnější oblast celé Evropy s 300 slunečnými dny v roce a více než 3000 hodinami slunečního svitu. Od poloviny května do poloviny října jsou na Rhodosu deště výjimečné. V létě svítí hodně sluníčko, je teplo a sucho. Již od začátku jara do konce podzimu je obloha bezmračná a počasí je výborné. Na Rhodosu se vyskytují jedny z nejvyšších teplot, ale díky svěžímu mořskému větru Meltemi je dovolená snesitelná. V případě bezvětří je třeba počítat s opravdu velkým vedrem. Na západě pobřeží se teploty šplhají nad 30 °C, na východě už i přes 40 °C. Noční teploty klesají průměrně na 20-30 °C. Podzimní měsíce pak přinášejí příjemných průměrně 25 °C a teploty vody v moři jsou ke koupání příjemné až do listopadu. Nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor s teplotami kolem 10 °C. V horských oblastech se vyskytují i sněhové přeháňky.

Skopelos

Zimní měsíce jsou zde poměrně chladné a deštivé. Začátkem března se počasí začíná oteplovat, teplota moře je zatím pouze 17 °C a v květnu dosahují teploty vzduchu průměrně příjemných 20 °C. Teplota vody v moři je v létě 24 °C a venkovní teploty se pohybují kolem 30 °C. Svěží vítr Meltemi zabraňuje vyšším teplotám a udržuje příjemnou teplotu. I v letních měsících jsou zde občasné dešťové přeháňky, ale nejedná se o nic závažné, spíše příjemné ochlazení které na čas vyčistí ovzduší. S příchodem podzimu se teploty pohybují stále na příjemných 25 °C a v moři je teplota vody 24 °C.

Lefkáda

Panuje zde typické středomořské klima s horkými letními měsíc a dešti na podzim a v zimě. Právě zimní deště pak mají za následek hustou vegetaci ve vnitrozemí ostrova. Vanou zde dobré větry a proto se na Lefkádu vydávají hojně příznivci surfu.

Podívejte se na aktuální počasí Řecko pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Řecku. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Řecku zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.