Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Itálie > Benátky

Počasí Benátky v Itálii

Aktuální počasí Benátky a předpověď počasí v Benátkách na další dny. Dlouhodobou předpověď počasí Benátky a vývoj počasí v minulých dnech naleznete níže na této stránce. Letenky Benátky.

Pokračujte na: webkamery Benátky, počasí v Itálii

Aktuální počasí Benátky

17 °C
počasí
Partly cloudy
místní čas: 19:13 19.05.2024
časový posun: +0 hod.
vítr:8 m/s, SV
tlak:1018 hPa
viditelnost:0 km
vlhkost:58 %
oblačnost:6 %
srážky:0.0 mm

Hledat nejvýhodnější dovolenou v Benátkách

Předpověď počasí Benátky

datumdennoc

Počasí v Benátkách posledních 7 dní

datumdennoc

Webkamery online Benátky

Podívejte se na aktuální počasí v Benátkách a okolí prostřednictvím webkamer. Vyberte webkameru.

Hotel American Dinesen-Venice
Hotel American Dinesen-Venice
Venezia  San Marco - Piazzetta
Venezia San Marco - Piazzetta
Venezia Punta della Dogana
Venezia Punta della Dogana
Venice - Torre dell Orologio 3
Venice - Torre dell Orologio 3
San Giorgio Maggiore webcam in Venice Italy
San Giorgio Maggiore webcam in Venice Italy
Palazzo Ducale
Palazzo Ducale
Venice
Venice
Punta della Dogana - Venetia
Punta della Dogana - Venetia
Punta della Dogana
Punta della Dogana

Aktuální počasí v dalších městech v Itálii

Milán

20 °C
počasí v Miláně

Řím

20 °C
počasí v Římě

Verona

19 °C
počasí ve Veroně

Janov

19 °C
počasí v Janově

Pisa

15 °C
počasí v Pise

Bari

15 °C
počasí Bari

Rimini

20 °C
počasí Rimini

Livigno

13 °C
počasí v Livignu

Aktuální počasí v dalších městech v Itálii.

Počasí Benátky

Počasí v Benátkách ovlivňuje planina Padana a panuje zde středozemsko-kontinentální podnebí. Podnebí v Benátkách je velmi vlhké, to také způsobuje, že na podzim a v zimě se objevují mlhy a v létě bývá poněkud dusno. Během letních měsíců je převážně horko, a to hlavně v červenci a v srpnu. Teploty se v letních měsících pohybují mezi 30 - 33 °C. V zimním období se teploty pohybují mezi 0 - 3 °C.  V podzimních a jarních měsících zde hodně prší. Hlavní větry, které se v oblasti vyskytují,  jsou větry zvané Bora. Ty vanou především v zimě a na jaře (od listopadu do března) a způsobují v oblasti vlhko a chladno. Dále se zde vyskytuje horský středozemní vítr, který se objevuje v průběhu léta.

Aqua Alta

Jedná se o jev, který se objevuje především v podzimním období, od podzimu do jara, kdy jsou astronomické přílivy posilovány převládajícími sezónními větry (hlavními větry, které jsou do procesu zapojeny jsou Scirocco, který fouká od severu podél Jaderského moře a vítr Bora). V množném čísle znamená Aqua Alta vysoké vody. Tento jev se vyskytuje hlavně v benátské laguně, kde způsobuje částečné zaplavení Benátek. Záplavy se vyskytují i jinde v okolí na severním Jadranu, například v oblasti Terstu a Grado, ale méně častěji a v menší míře.

Průměrné teploty vzduchu v Benátkách

Nejtepleji je v Benátkách v měsíci srpnu, kdy průměrné denní teploty dosahují 27 °C. Dalším nejteplejším měsícem je červenec  s průměrnými denními teplotami kolem 25 °C. Nejchladněji je v Benátkách v únoru, kdy průměrné denní teploty dosahují 10 °C. Dalším nejchladnějším měsícem je leden a březen s teplotami kolem 12 °C. V dubnu a v prosinci se teploty pohybují kolem 13 °C. V květnu jsou teploty průměrně kolem 18 °C, v červnu 22 °C, v září 23 °C, v říjnu 20 °C a v listopadu 16 °C.

Teplota vody

Moře je v Benátkách nejteplejší v červenci, kdy teplota vody dosahuje velmi příjemných 23 °C. Naopak nejchladnější je teplota vody v moři v lednu, kdy dosahuje pouze několika málo stupňů nad nulou, průměrně 3 °C. Příjemnějších teplot moře se dočkáte až od května, kdy dosahují průměrně 17 °C. V červnu jsou teploty kolem 20,5 °C, v srpnu 22,5 °C, v září 18 °C, v říjnu 14 °C, v listopadu 7 °C, v prosinci už jen několik stupňů nad nulou 4 °C, v únoru 5 °C, v březnu 7 °C, v dubnu 12 °C.

Mapa Benátky, Itálie

Dovolená Benátky

Prohlédněte si fotografie cestovatelů z celého světa, kteří navštívili Itálie a strávili dovolenou v Benátkách. Výběr těch nejzajímavějších fotografií Vám přínáší server Panoramio.

Podívejte se na aktuální počasí Benátky. Zjistěte si předpověď počasí v Benátkách. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Benátkách zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v Itálii.

Venice, Italy

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.