Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Rakousko

Počasí Rakousko

Aktuální počasí Rakousko, pro více informací a předpověď počasí v Rakousku vyberte destinaci. Letenky Rakousko.

Nejhledanější počasí v Rakousku

Vídeň

16 °C
počasí ve Vídni

Horn

16 °C
počasí v Hornu

Lech

14 °C
počasí v Lechu

Perg

17 °C
počasí v Pergu

Linec

16 °C
počasí v Linci

Baden

24 °C
počasí v Badenu

Melk

9 °C
počasí v Melku

Gmünd

15 °C
počasí v Gmündu

Wels

18 °C
počasí v Welsu

Salcburk

15 °C
počasí v Salcburku

Innsbruck

15 °C
počasí v Innsbrucku

Steyr

18 °C
počasí ve Steyru

Bad Ischl

14 °C
počasí Bad Ischl

Nejoblíbenější destinace v Rakousku

Všechny destinace v Rakousku

Webkamery online Rakousko

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Rakousku, které vám umožní sledovat online počasí v Rakousku. Vyberte webkameru.

Samnaun
Samnaun
Kunsthaus Graz - Webcam BIX-Medienfassade
Kunsthaus Graz - Webcam BIX-Medienfassade
Schwammerlturm Leoben - Blick zum Alten Rathaus
Schwammerlturm Leoben - Blick zum Alten Rathaus
Innsbruck - Goldenes Dachl
Innsbruck - Goldenes Dachl
Wien - Burgtheater
Wien - Burgtheater
Innsbruck
Innsbruck
Metropol Widnau
Metropol Widnau
Klagenfurt - Kärnten - Webcam - Blick auf den Neuen Platz
Klagenfurt - Kärnten - Webcam - Blick auf den Neuen Platz
Aussicht Richtung Bodensee und Bregenz
Aussicht Richtung Bodensee und Bregenz
Innsbruck
Innsbruck
Felbertauern Tunnel - Südportal
Felbertauern Tunnel - Südportal
Salzburg, Austria
Salzburg, Austria
LechCam - Sport Strolz, Lech am Arlberg
LechCam - Sport Strolz, Lech am Arlberg
Brennero
Brennero
Podersdorf - Neusiedler See
Podersdorf - Neusiedler See
Strobl Wolfgangsee
Strobl Wolfgangsee
Kitzbühel - Hahnenkamm
Kitzbühel - Hahnenkamm
Hoher Kasten Rheintal
Hoher Kasten Rheintal

Počasí v Rakousku

Rakousko patří  ke středoevropskému přechodovému klimatu. V Rakousku se prolínají dvě klima - oceánské a kontinentální, respektive panonské klima. Na základě toho jsou ve východní oblasti Rakouska zimy mrazivé a léta horká s nízkým ročním výskytem srážek; v západní části jsou zimy mírnější a léta spíše teplá. V západních oblastech země jsou klimatické podmínky mírnější, léta jsou spíše teplá a zimy mírnější. Z hor foukává horký a suchý vítr fén. V hlavním městě Rakouska Vídni jsou průměrné denní teploty v lednu 1 °C, v dubnu 15 °C, v červenci 25 °C, v říjnu 14 °C. Na základě geografických podmínek můžeme rozlišit další klimatickou zónu a to alpínské klima, které v horách způsobuje větší zimy než na východě země. Další raritou jsou v Rakousku občasné severní a jižní řeky, kterou jsou na jedné straně až polárně ledové a na druhé straně s sebou mohou někdy přinést písek ze Sahary.

Jarní a podzimní měsíce jsou obdobné jako u nás. Můžete se zde setkat od vysokých veder až se sněžením. Denní teploty mohou v letních měsících, v červenci a v srpnu, dosáhnout i přes 30 °C, vlhkost vzduchu bývá vysoká a často dochází k tvorbě dešťových mraků, které mají za následek náhlé bouřky.

Působí-li na oblast stabilní tlaková výše z východu, vyskytuje se v Rakousku slunce dlouho s až dvoutýdenními vysokými teplotami. V zimních měsících působí tlaková výše na svit slunce a ostré mrazy, až -20 °C. Délka slunečního svitu je kolem 10 - 20 % delší než například v sousedním Německu.

Déšť v Rakousku

Průměrný roční úhrn dešťových srážek činí 71 cm. Oceánské klima slábne od západu směrem k východu a to má za následek, že například ve Vídni jsou dešťové srážky poloviční než například v Salzburgu. Alpská oblast se vyznačuje vysokými dešťovými srážkami, díky kterým je v rakouských horských oblastech dostatek sněhu po celou zimu. Po celý rok se vysokými dešťovými srážkami vyznačují také oblasti podél alpských hřebenů. Do těchto oblastí, kde je nízký tlak vzduchu vanou vlhké vzdušné proudy ze severu nebo z jihu a opět mizí jako srážky. To má za následek velké množství sněhu v zimních měsících v horských oblastech i v údolích, podobně jako kalamitní oblasti na severu a jihu země. Nejvíce dešťových srážek padá v alpském předhůří, tyrolské nížině, tyrolském okrese Reutte a Bregenzském lese. V těchto oblastech, které jsou dešťovými srážkami zasaženy nejvíce spadne až 3000 mm dešťových srážek (nebo sněhových) ročně.

Horské oblasti jsou typické pro výskyt mlh. V ranních hodinách se objevují v údolích, kdežto vrcholky hor jsou v té samé době často prozářené slunečními paprsky. V horských oblastech je třeba vždy počítat s náhlou změnou počasí a studeným horským větrem, který vane do údolí a otepluje se v něm.

V lednu je teplota v severním předpolí -1 až - 4°C, v létě okolo 16 až 19°C. V jiných částech země můžeme v zimě naměřit až - 20°C a v létě tropické teploty. Ve Vídni se průměrná zimní teplota pohybuje okolo -1°C a v létě okolo 20°C. Zugspitze oproti tomu mají - 11°C a v létě 2°C. Největší srážky jsou v západních horských oblastech a nejvíce jich je v létě. Kolem Salzburgu ročně spadne až 2400mm srážek. Ve Vídni je úhrn srážek poloviční. Nejsilnější deště bývají v alpském předhůří a tyrolských nížinách. A jaké počasí se dá očekávat na podzim? Očekávejte vše, od slunečních dnů až po sněžení.

Počasí v Salzburgu

Počasí je zde ovlivněno polohou města, které se nachází na severním okraji Alp. Dešťové srážky v letním období přicházejí většinou s přibývajícími odpoledními hodinami, kdy se horký vzduch ochladí. Potkat Vás tady mohou i bouřky s vydatnými dešti. Nejvíce dešťových srážek padá v červnu, červenci a srpnu. V průběhu ledna, února a března bývá ještě chladněji, ale počasí se již lepší a dešťové srážky Vás zaskočí výjimečně.

Počasí ve Vídni

Počasí ve Vídni je obdobné jako u nás, tedy typicky středoevropské. V zimních měsících se teploty pohybují kolem bodu mrazu, v jarních měsících zj. v dubnu a květnu se vyskytují dešťové přeháňky. Letní měsíce bývají horké a suché, zřídka kdy tropické, které v září přechází pozvolna do příjemného podzimu.  Průměrné denní teploty se ve Vídni pohybují v březnu 5 °C, v dubnu 11 °C, v květnu 15 °C, v červnu 18 °C, v červenci 20 °C, v srpnu 18 °C, v září 17 °C, v říjnu 12 °C.

Podívejte se na aktuální počasí Rakousko pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Rakousku. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Rakousku zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.