Nacházíte se zde: Počasí > Evropa > Anglie > Edinburgh

Počasí Edinburgh v Anglii

Aktuální počasí Edinburgh a předpověď počasí v Edinburghu na další dny. Dlouhodobou předpověď počasí Edinburgh a vývoj počasí v minulých dnech naleznete níže na této stránce. Letenky Edinburgh.

Pokračujte na: webkamery Edinburgh, počasí v Anglii

Aktuální počasí Edinburgh

12 °C
počasí
Partly cloudy
místní čas: 23:24 21.09.2023
časový posun: -1 hod.
vítr:7 m/s, SV
tlak:1017 hPa
viditelnost:0 km
vlhkost:94 %
oblačnost:75 %
srážky:0.0 mm

Hledat nejvýhodnější dovolenou v Edinburghu

Předpověď počasí Edinburgh

datumdennoc

Počasí v Edinburghu posledních 7 dní

datumdennoc

Webkamery online Edinburgh

Podívejte se na aktuální počasí v Edinburghu a okolí prostřednictvím webkamer. Vyberte webkameru.

Edinburgh Princes Street
Edinburgh Princes Street
Edinburgh Castle from Sheraton Grand Hotel & Spa, Edinburgh
Edinburgh Castle from Sheraton Grand Hotel & Spa, Edinburgh
Pentland Hills - Eastside Farm
Pentland Hills - Eastside Farm
Fife weather webcam Lochgelly Fife
Fife weather webcam Lochgelly Fife

Aktuální počasí v dalších městech v Anglii

Londýn

20 °C
počasí v Londýně

Bala

20 °C
počasí Bala

Sale

14 °C
počasí Sale

York

9 °C
počasí v Yorku

Oxford

14 °C
počasí v Oxfordu

Arnold

17 °C
počasí v Arnoldu

Aktuální počasí v dalších městech v Anglii.

Počasí Edinburgh

Edinburgh a jeho okolí se nachází v mírném přímořském klimatickém pásmu, tak jako na ostatním východním pobřeží Skotska. Léta jsou zde chladnější a zimy jsou mírné. Charakter tohoto počasí je ovlivněn zejména působením Golfského proudu. V zimních měsících se teploty pohybují kolem nuly a bývá velmi větrno. V letních měsících bývá poměrně chladno, průměrné denní teploty jen málokdy přesáhnou 23 °C. Dešťové srážky přicházejí od jihozápadu a přináší je Golfský proud. Větry, které do oblasti vanou z jihovýchodu jsou suché se studeným charakterem. Velké proudění vzduchu v této oblasti je dáno polohou města, které se nachází přímo u Severního moře.

Obecně se dá o Edinburghu říci, že se jedná o město chladné a větrným podnebím (převážně pak v zimních měsících). Výskyt dešťových srážek je relativně stejný po celý rok.

Průměrné teploty během roku

Průměrná nejvyšší teplota v měsíci lednu je 6,2 °C a nejnižší 0,3 °C.  V únoru jsou maxima 6,5 °C a minima 0°C. V měsíci  březnu jsou maxima 8,7 °C, minima pak 1,5 °C.  V dubnu se maxima pohybují na 11,1 °C, minimální teploty jsou 3,1 °C. S příchodem měsíce května je již o poznání tepleji, teploty dosahují průměrných maximálních hodnot 14,2 °C a minimálně je 5,7 °C. V červnu jsou průměrné nejvyšší denní teploty 17, 3 °C, minimální pak 8,7 °C. V měsíci červenci bývá nejtepleji, průměrná denní maxima se pohybují okolo 18,8 °C, minimální 10, 3 °C. V srpnu bývají průměrné maximální denní teploty 18,5 °C, minima pak klesají na 10,2 °C. V září dosahují maximální teploty 16,2 °C a minima 8,4 °C. V říjnu denní maxima šplhají pouze k 13,2 °C, minimální teploty jsou na hodnotě 5,9 °C.  S příchodem listopadu se začíná již značně ochlazovat. Průměrná denní maximální teplota v listopadu se pohybuje kolem 8,1 °C a minimální 2,1 °C. Maximální denní teploty v prosinci dosahují k  6,9 °C, minimum je 0,9 °C. Roční teplotní průměr je v maximální teplotě 12,1 °C a v minimální 4,8 °C.

Dešťové srážky

Průměrný výskyt dešťových srážek za rok je 668 mm. Měsíci s největším výskytem srážek jsou srpen, září, říjen, listopad a prosinec. V těchto měsících průměrně naprší 65 mm. Nejméně dešťových srážek se vyskytuje v měsíci únoru a dubnu - průměrně 41,5 mm. V lednu pak naprší průměrně 57 mm, v březnu 51 mm, v květnu a červnu 51 mm, v červenci 57 mm, v prosinci 58 mm.

Nejvíce dešťových dnů pak připadá na leden (17,2), říjen (16,7), září (16,5), listopad a prosinec (16,3) a březen (16,2). Měsíce na které připadá deštivých dnů nejméně jsou červenec (13,1), červen (13,3) a únor (13,6). V dubnu je to pak 14 dnů, v květnu 14,4, v srpnu 15,2. Průměrný počet deštivých dnů během celého roku je 182,8.

Mapa Edinburgh, Anglie

Dovolená Edinburgh

Prohlédněte si fotografie cestovatelů z celého světa, kteří navštívili Anglie a strávili dovolenou v Edinburghu. Výběr těch nejzajímavějších fotografií Vám přínáší server Panoramio.

Podívejte se na aktuální počasí Edinburgh. Zjistěte si předpověď počasí v Edinburghu. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Edinburghu zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v Anglii.

Edinburgh, United Kingdom

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.