Nacházíte se zde: Počasí > Afrika > Tunisko

Počasí Tunisko

Aktuální počasí Tunisko, pro více informací a předpověď počasí v Tunisku vyberte destinaci.

Nejhledanější počasí v Tunisku

Tunis

21 °C
počasí v Tunisu

Djerba

21 °C
počasí na Djerbě

Sousse

20 °C
počasí Sousse

Tabarka

20 °C
počasí Tabarka

La Marsa

23 °C
počasí La Marsa

Thala

17 °C
počasí Thala

Remada

18 °C
počasí Remada

Sfax

20 °C
počasí Sfax

Gafsa

21 °C
počasí Gafsa

Bizerta

21 °C
počasí Bizerta

Gabes

17 °C
počasí Gabes

Mahres

20 °C
počasí Mahres

Kélibia

20 °C
počasí Kélibia

Chebba

19 °C
počasí Chebba

Tozeur

20 °C
počasí Tozeur

Nejoblíbenější destinace v Tunisku

Všechny destinace v Tunisku

Webkamery online Tunisko

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Tunisku, které vám umožní sledovat online počasí v Tunisku. Vyberte webkameru.

Tunis city skyline
Tunis city skyline

Počasí Tunisko

Tunisko je zemí ležící v severní Africe a i vzhledem k tomu, že se jedná o zemi velmi teplou, ve které se dá dovolená příjemně trávit i v zimě, se zde vyskytují rozdílné klimatické podmínky, které jsou závislé především na geografické poloze a přírodních podmínkách jednotlivých oblastí.

Pro vnitrozemí je typické kontinentální podnebí a jsou zde více zřetelnější teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Teploty se zde mění také během dne a noci a to vlivem nadmořských výšek.

Oblasti při pobřeží se nachází pod vlivem středomořského klima. V měsíci květnu se zde teploty pohybují průměrně kolem 25 °C, v červnu stoupají na 29 °C, v červenci 32 °C, v srpnu 30 °C, v září pak stále ještě průměrně 30 °C, v měsíci říjnu a listopadu už klesají, ale stále se pohybují na příjemných 25 °C.

Teplota vody v moři

V měsíci květnu Vás začne moře vítat již příjemnými 21 °C. V červnu již teplota vody stoupá na 24 °C a období od července do srpna je teplota moře kolem 28 °C. V září a říjnu se drží ještě na teplotě 24 °C a s nadcházející zimou opět klesá až na 18 °C.

Déšť v Tunisku

Velmi různorodé jsou také dešťové srážky, které přináší vlhký vítr od moře. Nejvíce dešťů se v oblastech vyskytuje od druhé poloviny měsíce října až do konce března, ale i během letních měsíců se můžete setkat s občasným příjemným dešťovým osvěžením trvajícím pár minut. Množství srážek se odvíjí od nadmořské výšky a závisí také na ročním období. V nejvýše položených horských oblastech na severu země padá i více než 1500 mm dešťových srážek za rok. Místem, kde v této oblasti padá srážek nejvíce je Ain Drahem. V poušti ve vnitrozemí se i po několik let vyskytuje 0 mm srážek. Čím více se ocitnete k jihu, tím dešťové srážky ustupují.

Klimatická pásma

Z hlediska klimatických podmínek se Tunisko dělí do tří klimatických pásem, které se vzájemně liší.
Na severu země je to subtropické středomořské podnebí s letními teplotami stoupajícími nad 30 °C. Zimy zde bývají delší, ale mírné.

jižní části a ve vnitrozemí pak najdete typické africké podnebí, ve kterém denní teploty dosahují až 40 °C a v noci padají na 0 °C.

Ve východní oblasti kolem Hammametského zálivu panuje klima mírnější.

Djerba

Počasí na ostrově Djerba, který je jedním z turisticky nejoblíbenější míst je pro dovolenou ideální zejména v letních měsících. V červenci si užijete nejvíce slunečních paprsků - sluníčko zde svítí denně až 12 hodin. Nejvyšší teploty jsou zde naměřovány v srpnu a pohybují se průměrně kolem 30 °C. Mimo letní měsíce je ostrov bičován velmi silným a studeným větrem.

Sahara

Vzhledem k velmi vysokým teplotám, které na Sahaře panují v letních měsících, je výlet do této části země vhodný zejména podzim - tedy období od poloviny měsíce září až do začátku prosince. Moře je přitom ještě stále příjemné teplé, teplota vody dosahuje příjemných 24 °C.

Horký vítr Sirocco

Sirocco je oprávněně velmi obávaným suchým a horkých větrem, který v létě vaně z jihu a jihozápadu, tedy ze Sahary. Proudí až do oblasti Tell, která je běžně velmi úrodná, ale Sirocco dokáže ve velmi krátké době i tuto úrodnou oblast spálit spolu s veškerými rostlinami. Někdy se dostane i území Evropy - jižní i střední části - zde již není tak suchý, ale i tak s sebou přivane písková zrna z pouště.

Podívejte se na aktuální počasí Tunisko pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Tunisku. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Tunisku zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.