Nacházíte se zde: Počasí > Afrika > Egypt

Počasí Egypt

Aktuální počasí Egypt, pro více informací a předpověď počasí v Egyptě vyberte destinaci. Letenky Egypt.

Nejhledanější počasí v Egyptě

Hurghada

23 °C
počasí v Hurghadě

Luxor

26 °C
počasí v Luxoru

Safaga

26 °C
počasí v Safaze

Káhira

22 °C
počasí v Káhiře

Nabq

27 °C
počasí Nabq

Asuán

32 °C
počasí Asuán

Armant

30 °C
počasí Armant

Théby

21 °C
počasí v Thébách

Suez

22 °C
počasí Suez

Siwa

27 °C
počasí Siwa

Baltim

20 °C
počasí Baltim

El Tor

23 °C
počasí El Tor

Gíza

21 °C
počasí Gíza

Nejoblíbenější destinace v Egyptě

Všechny destinace v Egyptě

Webkamery online Egypt

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Egyptě, které vám umožní sledovat online počasí v Egyptě. Vyberte webkameru.

ProCenter Tommy Friedl - Hughada - Jasmin Village
ProCenter Tommy Friedl - Hughada - Jasmin Village
Dive Center, Hotel Helnan, Sharm el Sheikh, Egypt
Dive Center, Hotel Helnan, Sharm el Sheikh, Egypt
Live View from Sheraton Soma Bay Resort
Live View from Sheraton Soma Bay Resort
Kiteboarding-club El Gouna
Kiteboarding-club El Gouna
Al Pasha Coast from Sheraton Sharm Hotel, Resort, Villas & Spa
Al Pasha Coast from Sheraton Sharm Hotel, Resort, Villas & Spa
Sharm el Sheikh, South Sinai, Egypt
Sharm el Sheikh, South Sinai, Egypt
KiteHouse Soma Bay
KiteHouse Soma Bay
Hurghada
Hurghada
Kite Junkies
Kite Junkies
Live view of Alexandria, Egypt from the Sheraton Montazah Hotel
Live view of Alexandria, Egypt from the Sheraton Montazah Hotel
Sharm El Sheikh - Al Pasha Coast
Sharm El Sheikh - Al Pasha Coast
Montaza Palace webcam Alexandria, Egypt.
Montaza Palace webcam Alexandria, Egypt.
Surfmotion Soma Bay
Surfmotion Soma Bay
Luxor - Al Awameya
Luxor - Al Awameya

Počasí v Egyptě

Hlavní turistická sezóna je zde od února do listopadu. V Egyptě, který se nachází v tropickém podnebním pásmu, vládne velmi exotické pouštní podnebí, což znamená, že hlavně v létě se zde vyskytují velké teplotní rozdíly ve dne a v noci. Během dne je velmi horko a suchý vzduch, v některých místech se vyskytuje i velmi nepříjemný smog. Naproti tomu v noci může být i velmi chladno a občas se vyskytují i větry. Čím dále se vydáte do pouště, tím jsou rozdíly výraznější.

Během roku se průměrná teplota pohybuje okolo 22,5 °C. V letním období teploty nezřídka kdy překročí hranici 40 °C, zvláště pak v pouštních oblastech, kde se vyšplhají i nad 50 °C. V zimním období se teploty pohybují kolem 20 - 25 °C. Nejvyšších teplot zde počasí dosahuje v měsících červen až srpen.

Dešťové srážky v Egyptě

Dešťové srážky se v Egyptě mnoho nevyskytují. Průměrně 2,5 - 5 cm. Nutno dodat, že v některých oblastech se déšť nevyskytuje vůbec, proto je také skoro milion km2 země pokryto pískem. Ale například podél severního pobřeží může ročně napršet až 20 cm.

Slunečné dny v Egyptě

Slunečných dnů v Egyptě napočítáte průměrně 300 za rok.

Teplota moře

Voda v moři je příjemná po celý rok a ani v zimních měsících neklesne pod 20 °C.

Počasí v severní a východní části Egypta

Nedá se  říci, že by v celém Egyptě bylo stejné podnebí. Vyskytuje se zde několik velmi různorodých klimatických podmínek.  V severní a východní části Egypta počasí hodně ovlivňuje Rudé moře a Středozemní moře. Ve vnitrozemí těchto oblastí pak klima výrazně ovlivňuje řeka Nil.

Počasí v severním Egyptě

severní části Egypta, jehož pobřeží omývá Středozemní moře se vyskytují velmi horká léta a relativně teplé zimní měsíce. Teploty se tady pohybují průměrně ve výšce 27 °C, ale vyšplhat se mohou i ke 40 °C. V zimních měsících zde teploty klesají nejníže na cca 14 °C, minimálně pak na 8 °C. Sněhové přeháňky se zde nevyskytují skoro vůbec, maximálně občas se na zem snese pár vloček. Občasné, velmi řídké sněhové přeháňky se vyskytují zejména v Alexandrii, ale i tady se jedná spíše o přeháňky dešťové, které se zde vyskytují zejména v období od října do března. V Alexandrii se pak dešťové přeháňky ukazují nejvíce z celé oblasti Egypta.

Počasí ve východním Egyptě

Ve východní části Egypta, jehož pobřeží je omýváno mořem Rudým je klima chladnější. Změní se pouze, pokud začne od pouště foukat horký vítr Kahamaseen nebo když je pobřeží na severu ochlazováno chladnějším vánkem od moře.

Počasí na Sinajském poloostrově

Jižní část poloostrova kde se nachází zejména velmi turisticky oblíbená oblast Sharm el Sheikh je Sinajský poloostrov, který omývá Rudé moře. V letních měsících zde panuje velmi horké klima a zároveň je velká suchost vzduchu, díky čemuž se ale dají zvládat čtyřicetistupňové teploty. V zimních měsících se zde teploty pohybují kolem 18 °C, pod 13 °C většinou nikdy neklesají.  Na jaro a v zimě se zde vyskytují občasné srážky, které mají někdy za následek menší záplavy. Tak jako jinde v Egyptě je i na Sinajském poloostrově místo, které je klimaticky zcela odlišné. Jedná se o nejvyšší horu Mount Catherine - hora sv. Kateřiny. Tady v zimě teploty dosahují až k nule a téměř pravidelně se zde vyskytuje i sněžení.

Počasí podél Nilu

V oblasti údolí a podél řeky Nil se během roku průměrné teploty pohybují v zimních měsících okolo 14 °C a kolem 28 °C v létě. Velmi příjemné teploty pak od května do října najdete například v Káhiře, kde ročně naprší asi 30 mm dešťových srážek.  Setkat se zde můžete i velmi velkou vlhkostí vzduchu, která může dosahovat až 70-ti %.

Počasí v poušti

Podnebí v poušti, která pokrývá skoro 95 % není moc optimální. Místní obyvatelé zde obývají zejména oázy, ve kterých se nachází dostatek zásob vody. Přes den se zde teploty pohybují i kolem 50 °C, v noci pak klesají až na 13 °C a s příchodem podzimu i na 0 °C. Dešťové srážky se zde vyskytují velmi vzácně. Pouze jedenkrát za více let se zde objevují výrazné deště, které často způsobí záplavy. Velmi často se zde ale vyskytují pouštní bouřky, při kterých se ze země díky větru zvedají až 6-ti kilometrová písková mračna. Jedná se o vítr, kterému se říká chamsín a setkat se s ním můžete především v měsíci březnu a dubnu.

Podívejte se na aktuální počasí Egypt pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Egyptě. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Egyptě zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.