Nacházíte se zde: Počasí > Severní Amerika > USA > New York City

Počasí New York City v USA

Aktuální počasí New York City a předpověď počasí New York City na další dny. Dlouhodobou předpověď počasí New York City a vývoj počasí v minulých dnech naleznete níže na této stránce.

Pokračujte na: počasí v USA

Aktuální počasí New York City

17 °C
počasí
jasno
místní čas: 23:51 14.08.2020
časový posun: -5 hod.
vítr:6 m/s, JV
tlak:1014 hPa
viditelnost:0 km
vlhkost:90 %
oblačnost:0 %
srážky:1.5 mm

Hledat nejvýhodnější dovolenou New York City

Předpověď počasí New York City

datumdennoc

Počasí New York City posledních 7 dní

datumdennoc

Aktuální počasí v dalších městech v USA

Reno

25 °C
počasí v Renu

Helena

21 °C
počasí v Helene

Provo

16 °C
počasí Provo

Mobile

23 °C
počasí Mobile

Boston

14 °C
počasí v Bostonu

Phoenix

36 °C
počasí v Phoenixu

Las Vegas

34 °C
počasí v Las Vegas

Aktuální počasí v dalších městech v USA.

Počasí New York

New York je největším městem Spojených států. Nachází se na východním pobřeží v okolí ústí řeky Hudson. Klima zde panuje vlhké kontinentální a jsou v něm obsaženy všechny 4 roční období.

Na New York svítí slunce ročně v průměru 234 dní. V létě zde bývá velmi horko a sucho s průměrnými teplotami až 32 °C. V New Yorku se občas setkáte i s hurikánem případně jiným silným větrem. Tyto jevy pak přinášení do města záplavy. Počasí je značně ovlivněno Atlantickou multidekadickou oscilací, která během 70-ti let průběžně ochlazuje a otepluje podnebí.

V zimních měsících v New Yorku často sněží. Zimy jsou studené, ale v porovnání v části ve vnitrozemí jsou zde teploty o trochu vyšší. Ročně zde napadne průměrně 80 cm sněhu. Doba mezi posledním a prvním mrazivým dnem trvá průměrně 199 dní.

Během jarních a podzimních měsíců je počasí značně rozdílné. Střídají se chladné, deštivé, horské, suché a vlhké dny.

Průměrné teploty

V lednu je nejchladněji s teplotami průměrně 3 °C. Únor je pouze o jeden stupeň teplejší. V březnu se průměrné teploty pohybují průměrně na 9 °C. V dubnu se již začíná více oteplovat, teploty se pohybují kolem 15 °C, v květnu stoupají již na 21 °C. V červnu a srpnu jsou průměrné teploty 27 °C. Nejtepleji je v červenci s teplotami 29 °C. V září je ještě stále příjemně 24 °C. Teploty v říjnu dosahují ještě k 19 °C. Listopad je již značně chladný, teploty se pohybují průměrně na 11 °C a v prosinci klesají až na 5 °C.

Déšť

Nejvíce srážek spadne v New Yorku v měsíci květnu, až 113,8 mm. Naopak nejméně srážek připadá na únor s množstvím 74,7 mm. V březnu, dubnu, srpnu a září je výskyt srážek poměrně srovnatelný - průměrně 102-103 mm. V lednu pak spadne průměrně 93,7 mm.  V červnu je to 87,6 mm. V červenci prší také poměrně hodně a spadne až 105,9 mm. V říjnu je průměrné množství srážek 88,9 mm. V listopadu spadne průměrně 101,6 mm. Prosinec pak srážkově spíše podprůměrný 98 mm.

Mapa New York City, USA

Dovolená New York City

Prohlédněte si fotografie cestovatelů z celého světa, kteří navštívili USA a strávili dovolenou New York City. Výběr těch nejzajímavějších fotografií Vám přínáší server Panoramio.

Podívejte se na aktuální počasí New York City a dlouhodobou předpověď počasí New York City. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v USA.

New City, NY

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.