Nacházíte se zde: Počasí > Afrika > Egypt > Hurghada

Počasí Hurghada v Egyptě

Aktuální počasí Hurghada a předpověď počasí v Hurghadě na další dny. Dlouhodobou předpověď počasí Hurghada a vývoj počasí v minulých dnech naleznete níže na této stránce.

Pokračujte na: webkamery Hurghada, počasí v Egyptě

Aktuální počasí Hurghada

23 °C
počasí
slunečno
místní čas: 05:35 04.10.2023
časový posun: +1 hod.
vítr:30 m/s, ZSZ
tlak:1011 hPa
viditelnost:0 km
vlhkost:41 %
oblačnost:0 %
srážky:0.0 mm

Hledat nejvýhodnější dovolenou v Hurghadě

Předpověď počasí Hurghada

datumdennoc

Počasí v Hurghadě posledních 7 dní

datumdennoc

Webkamery online Hurghada

Podívejte se na aktuální počasí v Hurghadě a okolí prostřednictvím webkamer. Vyberte webkameru.

ProCenter Tommy Friedl - Hughada - Jasmin Village
ProCenter Tommy Friedl - Hughada - Jasmin Village
Kiteboarding-club El Gouna
Kiteboarding-club El Gouna
Hurghada
Hurghada

Aktuální počasí v dalších městech v Egyptě

Luxor

26 °C
počasí v Luxoru

Safaga

26 °C
počasí v Safaze

Káhira

22 °C
počasí v Káhiře

Nabq

27 °C
počasí Nabq

Asuán

32 °C
počasí Asuán

Aktuální počasí v dalších městech v Egyptě.

Počasí Hurghada

Vzhledem k velmi příznivým klimatickým podmínkám je dovolená v Hurghadě příjemná po celý rok. Hurghada se rozprostírá podél pobřeží Středozemního moře v délce více jak 15 km a stále se směrem k jihu rozšiřuje. Jde o nejoblíbenější turistické centrum v Rudém moři v oblasti suchých tropů. Podnebí zde panuje středomořské v mírným mořským vánkem v letních měsících, který se s příchodem zimy mění v nepříjemný studený vítr s deštěm.

Průměrné zimné teploty jsou však i přesto velmi příjemné a pohybují se průměrně kolem 20 °C, v noci pak klesají k 8 °C. Letní teploty se pohybují kolem 35 - 40 °C. Nejvyšší denní teploty se i v průběhu roky pohybují kolem 30 °C. V březnu je teploty pohybují kolem 27 - 31 °C, v noci pak kolem 18 - 20 °C.  Teploty v říjnu ještě stále přesahují 35 °C, v noci pak 25 °C. Od června do srpna je v Hurghadě nejvíce slunečních paprsků během dne, v zimě je to pak průměrně 7 hodin denně.

Déšť v Hurghadě

Výskyt dešťových srážek je více méně nulový, občas zde spadně pár dešťových srážek v měsíci listopadu. Tento déšť však nepřekročí průměrný úhrn o více než 4 mm.

Vítr v Hurghadě

V průběhu jarních měsíců od března do dubna vane v oblasti nepříjemný pouštní vítr chamsín, který je velmi horký a suchý a pokrývá zemi tenkou vrstvou písku. Vane většinou v období od počátku prvního léta a s sebou přináší jemný písek z pouště. U Rudého moře se tento vítr občas také objeví avšak v podobě mrazivého větru.

Chamsín v arabštině znamená „padesát". A tento význam je zcela oprávněný. Pokud totiž Chamsín vane, trvá až 50 dní.

Léto v Hurghadě

Již zhruba od poloviny měsíce května začínají denní teploty přesahovat 30 °C. Na rozhraní července a srpna jsou teploty již velmi vysoké, mohou přesahovat i 37 °C. Třicetistupňové teploty v Hurghadě vydrží až do října. Od října do prosince jsou pak teploty kolem 23 °C. Za chladné počasí se v létě označují teploty 28 °C.

Zima v Hurghadě

Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnými teplotami 22 °C. Večerní teploty neklesají pod 12 °C. I přesto, že moře ještě není tolik teplé, dá se v něm bez problémů koupat. Často fouká silný vítr.

Mapa Hurghada, Egypt

Dovolená Hurghada

Prohlédněte si fotografie cestovatelů z celého světa, kteří navštívili Egypt a strávili dovolenou v Hurghadě. Výběr těch nejzajímavějších fotografií Vám přínáší server Panoramio.

Podívejte se na aktuální počasí Hurghada. Zjistěte si předpověď počasí v Hurghadě. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Hurghadě zajištěna. Nabízíme předpověď počasí také pro další města v Egyptě.

Hurghada, Egypt

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.