Nacházíte se zde: Počasí > Asie > Turecko

Počasí Turecko

Aktuální počasí Turecko, pro více informací a předpověď počasí v Turecku vyberte destinaci. Letenky Turecko.

Nejhledanější počasí v Turecku

Muş

17 °C
počasí Muş

Van

17 °C
počasí Van

Samsun

17 °C
počasí Samsun

Antalya

22 °C
počasí Antalya

Alanya

21 °C
počasí v Alanyi

Istanbul

19 °C
počasí v Istanbulu

Bodrum

13 °C
počasí Bodrum

Kars

5 °C
počasí Kars

Bursa

20 °C
počasí Bursa

Konya

11 °C
počasí Konya

Pamukkale

11 °C
počasí Pamukkale

Izmir

24 °C
počasí v Izmiru

Manavgat

17 °C
počasí Manavgat

Dalaman

17 °C
počasí v Dalamanu

Ankara

13 °C
počasí v Ankaře

Urla

13 °C
počasí Urla

Trabzon

19 °C
počasí Trabzon

Nejoblíbenější destinace v Turecku

Všechny destinace v Turecku

Webkamery online Turecko

Nabízíme výběr z nejoblíbenějších webkamer v Turecku, které vám umožní sledovat online počasí v Turecku. Vyberte webkameru.

Bodrum Bulletin Webcam
Bodrum Bulletin Webcam
Kos Harbor
Kos Harbor
Le Méridien Istanbul
Le Méridien Istanbul
Zafer Meydan~ Yer Saati
Zafer Meydan~ Yer Saati
Büyük~ehir Belediyesi
Büyük~ehir Belediyesi
Bursa Büyük ~ehir Stad~
Bursa Büyük ~ehir Stad~
Istanbul
Istanbul
Alanya
Alanya
kayseri
kayseri
konya hac~veyiszade cami
konya hac~veyiszade cami
Konya Nal~ac~ Caddesi
Konya Nal~ac~ Caddesi
Vatan Caddesi
Vatan Caddesi
Alaaddin Caddesi
Alaaddin Caddesi
~hsaniye Kav~a~~
~hsaniye Kav~a~~
Kule Kav~a~~
Kule Kav~a~~
Karatay Medresesi
Karatay Medresesi
Sille Kav~a~~
Sille Kav~a~~
Gokova Webcam
Gokova Webcam

Počasí v Turecku

Počasí v Turecku převažuje hlavně subtropické. Turistická sezóna probíhá v Turecku v průběhu měsíce května. Počasí je již ustálené a nehrozí ani trvalé dešťové srážky. Průměrná teplota vzduchu je 27 °C a teplota vody v moři se pohybuje okolo 22 °C. Počasí v červnu je ideální pro dovolenou v Turecku. Teploty vzduchu se pohybují okolo 30-ti °C a teplota vody kolem 23 °C. V červenci a v srpnu se teploty vzduchu zvedají až na 40 °C a teplota vody je okolo 25 °C. První polovina měsíce září pak ještě přináší také velmi příjemné teploty vzduchu 30 °C s teplotou vody 22 °C. S příchodem podzimu se začíná ochlazovat. Od poloviny října přicházejí trvalejší deště a teploty jsou kolem 25 °C. V období zimních měsíců, od prosince do února je na většině území počasí chladné. V oblastech poblíž moře se teploty vzduchu v zimních měsících pohybují kolem 18 °C. V únoru a březnu spadne nejvíce dešťových srážek a teploty jsou od 15 - 20 °C. Výraznějšího oteplení se dočkáte až počátkem dubna.

U Egejského moře se setkáte s příjemným vánkem od moře, který Vás dokáže v parných dnech výborně ochladit. Teploty jsou zde podobné jako u Středozemního moře, ale nevyskytuje se zde vysoká vlhkost vzduchu, proto zde není počasí tak příjemné.

U Středozemního moře je  větší vlhkost vzduchu a denní teploty tak lépe snesitelné. Teplota vody v moři je zde také vyšší. Vítr zde fouká pouze výjimečně a moc se nespoléhejte na to, že Vás ochladí. Oblasti u Středozemního moře se nazývají maloasijské tropy.

Z hlediska počasí, které je velmi  nestejnoměrné, se počasí Turecka řadí do 6 oblastí. Jednotlivé klimatické oblasti se odlišují na základě vzdálenosti moře, výskytem horských masivů a rozlohou.

Severozápadní Turecko

V této oblasti svítí slunce větší část roku a deště se vyskytují pouze ojediněle. Nachází se zde oblast zvaná Marmara, ve které leží největší město Turecka Istanbul. Počasí je zde ovlivněno Marmarským mořem a je hodně podobné středomořského podnebí, avšak s trochu nižší průměrnou teplotou. Nejvyšší teploty - průměrně 28 °C - zde najdete v červenci. V tomto měsíci se zde vyskytuje také nejméně dešťových srážek. Zimní měsíce jsou zde krátké a podobají se podzimu u nás s teplotami mezi 5 - 11 °C. Podzim zde trvá ze všech měsíců nejdéle a je typický pro ranní mlhy. Jarní počasí je obdobné jako na podzim. Dešťové srážky se vyskytují nejvíce na severu země - až 1000 mm za rok, v oblasti kolem Izmitu už klesají na 800 mm a v oblasti Bursa spadne už jen 668 mm za rok.

Severní Turecko - Černomořské pobřeží

Počasí je zde podobné jako ve střední Evropě a letních měsících jsou zde příjemné teploty a občasnými dešťovými srážkami. V největším městě Samsun dosahují dešťové srážky ročně průměrně 781mm. Teploty jsou na tureckém pobřeží Černého moře mírné,  zatím co vlhkost vzduchu je tady poměrně vysoká, dosahuje až 72%. Nejlepším výběrem pro dovolenou jsou letní měsíce, kdy průměrné denní teploty stoupají na 27 °C , teplota vody v moři se pohybuje od 10 - 20 °C a nenarazíte zde v tuto dobu na příliš mnoho dešťů.

Centrální Turecko

Roční období zde dosahují více extrémů. Extrémní rozdíly lze zde pozorovat během roku i během pouhého jediného dne, kdy jsou teplotní rozdíly mezi dnem a nocí opravdu vysoké.  Od července do září se zde vyskytují teploty průměrně od 26 °C do 31 °C. V lednu, únoru a březnu se zde setkáte s teplotami průměrně -4 °C až -1 °C a bohatou sněhovou nadílkou. Dešťové srážky zde potlačují hory. V průběhu roku tady naprší 380 mm. V centrálním Turecku se nachází hlavní a druhé největší město Turecka Ankara.

Jihovýchodní Turecko

Zde si více než kde jinde v Turecku můžete užít docela dlouho oproti očekávání i zimu. Velká vliv na zdejší počasí  mají přehrady, které zmírňují jinak drsná roční období. V Anatolii spadne ročně 576 mm dešťových srážek. V zimních měsících se mohou teploty v horských oblastech dostat na minimum až -13 °C, v létě pak maximálně 17 °C.  V zimních měsících je pak v celé východní oblast Turecka sněhová pokrývka, která v horských oblastech vydrží až do letních měsíců.

Středomořské pobřeží

Tady na Vás čeká typické středomořské klima: horké léto s konstantními teplotami a mírné zimy. Největší část dešťových srážek zde spadne během zimních měsíců. V létě je pak velmi sucho. Teplota vody v moři často dosahuje příjemných 22 °C, v okolí Alanye v měsíci srpnu i 28 °C.

Západní Turecko

Nachází se zde Egejská oblast a nejvíce ze všech oblastí je podobná střední Evropě. Léta jsou zde docela horká, jara úrodná, vlídné zimy a příjemné podzimy. Ne moc často, ale o to intenzivněji zde spadají dešťové srážky, až 645mm ročně. Nejnižší teploty zde dosahují  -8 °C a maximální 43 °C.

Podívejte se na aktuální počasí Turecko pro vybrané destinace. Zjistěte si předpověď počasí v Turecku. S xpočasí.cz je slunečná dovolená v Turecku zajištěna.

Data o počasí poskytujete server weatherio.com. Fotografie destinací poskytuje server panoramio.com. Webkamery poskytuje www.webcams.travel.